2017-10-18 19:00
-16- (Hardcore / Sludge / Metal, USA), Grime (Sludge/Metal, IT)
szukamy supportu -> kliknij szczegóły...
Cena: 35,00 Szczegóły
Już niebawem w Rudeboy'u 100% sludge trasa, której headlinerem będzie zespół -16- prostoz Kaliforni. -16- to weterani gatunku sludge rock. Będą oni wspierani przez włoski Grime z ich powolnym i ciężkim groovem, który miażdży każdą scenę, na której występuje. Oba zespoły już wspólnie koncertowały w 2014 roku i nadszedł czas, aby kontynuować to, co zaczęli podczas tej ostatniej trasy: make Europe sludge again!

https://web.facebook.com/16Band/
https://web.facebook.com/Grime666Grime/

Szukamy supportu -> zgłoszenia na poli@rudeboyclub.pl

wejscie od 19:00
start 19:30

Bilety:
35 zł w przedsprzedaży i 40 zł w dniu koncertu
miejsca stojące
-------------------------------
Internetowa sprzedaż biletów została zakończona. Bilety można nabyć jeszcze w naszych stałych punktach przedsprzedaży i w naszym klubie. Będą także dostępne w dniu koncertu przed wejściem do klubu.
----------------
REZERWACJE MIEJSC SIEDZĄCYCH ;

aby zarezerwować loże (widok sali w dziale: kontakt/o nas), należy wysłać sms na nr +48 602 177 255 (opłata jak za normalny sms wg cennika operatora) i podać:
imię i nazwisko,
ilość osób,
nazwę lub datę koncertu

loże są płatne:
duża loża na 8-10os - koszt 50zł
mała loża do 4os - koszt 20zł
-----------------------------------
16 ? To Amerykańska formacja sludge metalowa prosto z ?LA?. Powstała w 1992 grupa ma na swoim koncie siedem albumów i niemal od początku kojarzona była z pionierami gatunku takimi jak: Eyehategod, Crowbar oraz Acid Bath. Obecnie promują swój najnowszy krążek ?Lifespan of a Moth?.

Grime to Włoski sludge metal w najlepszym wydaniu. Od 2010 muzycy za punkt honoru wzięli sobie siać spustoszenie na każdym etapie swojej dźwiękowej krucjaty. Mając na kącie dwa krążki oraz jedno demo dysponują potężnym arsenałem i nie zawahają się go użyć. Ukryj opis
2017-10-19 19:00
Ćwiartkowy Wieczór - Zgredybillies - impreza zamknięta
wejście tylko na zaproszenia !!!
Cena: 0,00 Szczegóły
Zapraszamy na Ćwiartkowy Wieczór we czwartek 19 października w Rudeboy'u!

W programie:
19:00 - Msza Św. Dziękczynna w kościele p.w. Matki Bożej Królowej Świata w Cygańskim Lesie

20:00 - bigos, beczka piwa, Baba Jaga, Zgredybillies, tańce i hulańce w Rudeboy'u (B-B ul.1 maja 20, wejście od podwórza)

P.S.
Kto by zamierzał przynieść kwiaty, lepiej zrobi wrzucając grosik dla potrzebujących - postawimy puszkę
__________________________________
Zgredybillies to formacja, która powstała z fascynacji muzyką lat 50'tych - twórcami związanymi z SUN records w Memphis. Inspirując się twórczością Elvis Presleya, Johnego Casha i Eddiego Cocrana, zespół wykorzystuje charakterystyczne instrumentarium - skromne bębny, kontrabas oraz gitarę obsługiwaną z wprawą ,werwą i energią przez pasjonata lampowych brzmień i kamer pogłosowych. Jednak inspiracja
stylem Rockabilly nie zatrzymuje grupy jedynie przy odtwarzaniu cudzych hitów. W lecie 2011 został wydany autorski album "Proszę Pani" z którego piosenka "Całe życie na kredycie" zawitała na liście przebojów Programu Trzeciego. Energetyczne koncerty osadzone w stylistyce Rock?n?rolla, rythm and bluesa i country spotykają się z żywiołową reakcją szczególnie młodego pokolenia, dla którego takie brzmienia stanowią nową jeszcze nie wyeksploatowaną jakość. Charyzma, świetny kontakt z publicznością i inteligentny żart frontmana powodują, że nawet najwybredniejszy słuchacz daje się porwać atmosferze, którą tworzy zespół Zgredybillies. Ukryj opis
2017-10-20 19:00
Tannhauser Krieg (ENG), Hellrad (USA), Under Forge (heavy metal, pl), Echomora (post noise,rock, pl)
bilety już w sprzedaży!
Cena: 25,00 Szczegóły
One Nil Away prezentuje:
Tannhauser Krieg (Street Doom, Metal, Heavy Metal) z Londynu i Hellrad (Sludge, doom, stoner rock) z Filadelfii w bielskim Rudeboy'u!

TANNHÄUSER KRIEG (London, UK, Street doom)
https://tannhauserkrieg.bandcamp.com/releases
https://web.facebook.com/tannhauserkrieg/

HELLRAD (Philadelphia, USA grind/sludge)
https://hellrad1.bandcamp.com/
https://web.facebook.com/Hellradphiladelphia666/

Under Forge (heavy metal)
https://web.facebook.com/underforge/

Echomora (Wielkopolska, post noise,rock,core)
https://web.facebook.com/morabandpl/wejście od 19:00

Bilety: 25 zł w przedsprzedaży / 30 zł w dniu koncertu
miejsca stojące
-------------------------------
Internetowa sprzedaż biletów została zakończona. Bilety można nabyć jeszcze w naszych stałych punktach przedsprzedaży i w naszym klubie. Będą także dostępne w dniu koncertu przed wejściem do klubu.

więcej: http://www.rudeboyclub.pl/Kalendarium/KupBilet

----------------
REZERWACJE MIEJSC SIEDZĄCYCH ;

aby zarezerwować loże (widok sali w dziale: kontakt/o nas), należy wysłać sms na nr +48 602 177 255 (opłata jak za normalny sms wg cennika operatora) i podać:
imię i nazwisko,
ilość osób,
nazwę lub datę koncertu

loże są płatne:
duża loża na 8-10 os - koszt 50 zł
mała loża do 4 os - koszt 20 zł
-----------------------------------

If you like it loud and dirty...

[PL] TANNHÄUSER KRIEG Londyńskie trio stworzone z członków Nasty Bastard, Kartel i Dead Inside. Po krótkim epizodzie pod nazwą ''Bad Meat''jako kwartet, zespół poszedł naprzód nagrywając sześcio kawałkową epkę ''Demonic Acquisitions in the Kingdom of the Cursed'' zawierającą cały nowy materiał z winyla 10''. Niedawno nagrany w Cro's Nest Studio w północnym londynie przez Sam'a Thredder'a znanego z kapeli Slabdragger. Oczekujcie metalu dostarczonego przez grsującą moc ulicznych doom'owych wojowników inspirowanych opowieściami o międzyprzestrzennej wojnie i wszystkiego związanego z Heavy Metalem.

[ENG] TANNHÄUSER KRIEG: London based 3 piece made up of members of Nasty Bastard, Kartel, and Dead Inside. After a short spell under the name ?Bad Meat? as a four piece, the band has progressed to create a new 6 track EP, ?Demonic Acquisitions in the Kingdom of the Cursed? featuring all new and original material on 10? vinyl. Recently recorded at the Cro?s Nest Studio in South London, by Sam Thredder of Slabdragger. Expect road metal delivered by a marauding force of street doom warriors inspired by tales of inter-dimensional warfare and all things heavy metal.

_______________________________________

[PL] HELLRAD: wraz z byłymi członkami Javelina, Eat The Turnbuckle i Jail - Hellrad z Filadelfii propaguje uwielbienie dla stylów takich jak stoner i sludge. Muzycy zamienili przyziemne uzależnienia na ogromne skupienie poświęcane tworzonym brzmieniom. Cięższe i bardziej skoncentrowane dźwięki stanowią unikalne brzmienie utworów Hellrad. Ich nadchodzący album "Counting Sins" pojawi się na początku jesieni 2017 roku.

[ENG] HELLRAD: Featuring former members of Javelina, Eat The Turnbuckle, and Jail, Philadelphia's Hellrad has settled in as a Sabbath worshipping stoner, sludge three-piece. Advancing beyond their caustic drug over toned beginnings for a heavier, denser and more focused assault contributing to the enormity of their sound. Their upcoming release "Counting Sins" recorded by Dan Kisbaugh at Panther Pro Audio in Philadelphia will see a late summer 2017 release.
_____________________________
Zespół Under Forge powstał w styczniu 1996 roku w Bielsku-Białej (z inicjatywy gitarzysty i wokalisty - Rafał 'Guras' Gorny). We wrześniu 1996 r. nagrane zostalo pierwsze demo "Sentence". W pierwotnym założeniu stylem Under Forge miał był klasyczny heavy metal inspirowany zespołami, takimi jak Iron Maiden, Judas Priest czy Helloween. Jednak kolejne wydania pokazały, że zespłowi udało się stworzyć swój własny rozpoznawalny styl. W ciągu następnych czterech lat ukazały się następujące albumy: "Believers in War" ('97), 'Mirrors' ('98) i 'Episode IV' ('00). W 2005 roku, po dłuższej przerwie, z zupełnie innym składem, ukazał się najlepszy album zespołu "Rat Race". Zespół zmierzał do silniejszego heavy metalu. Niestety, po wielu udanych koncertach zespół się rozpadł. W 2010 r. Under Forge reaktywował się. Z nowym perkusistą zespół zaczął przygotowywać nowe utwory. W roku 2015 Under Forge zadebiutował w "najbardziej udanej" pozycji z Danielem Dutką na perkusji i "Pietia 'Gniewkiem na gitarze basowej. Dziś styl zespołu może być zdefiniowany jako nowoczesny heavy metal. Ukryj opis
2017-10-21 19:00
Kuban
Myślisz jeszcze? Tour
Cena: 25,00 Szczegóły
Zapraszamy na koncert premierowy nowego albumu Kubana!

Po doskonale przyjętym podziemnym wydawnictwie "Cozamixtape" i blisko 100 koncertach zagranych w całym kraju, Kuban wraca z długo oczekiwanym legalnym debiutem. "Myślisz jeszcze?" to 18 premierowych utworów będących wynikiem osobistych przemyśleń oraz doświadczeń zebranych podczas blisko 2 letniej trasy koncertowej. Pod względem muzycznym album to wypadkowa wielu inspiracji, raper swobodnie porusza się pomiędzy różnymi gatunkami ? od klasycznego hip-hopu po współczesny house ? zgrabnie łącząc je w spójną całość. W tekstach ? które z perspektywy czasu są o wiele bardziej dojrzałe ? nie brakuje nawiązań do koncertów, relacji damsko - męskich, ale również do rodzinnego miasta.

- Ten album to wynik wielu godzin spędzonych w studio oraz tego co wydarzyło się przez ostatnie 2 lata. Musiałem nabrać dystansu do pewnych spraw,co z resztą słychać w utworach, żeby móc na spokojnie nagrać ten album. Na pewno nie zawiodą się wszyscy ci, którzy cierpliwie czekali ? mówi Kuban.

Płyta dostępna pod adresem: http://bit.ly/2nKs5LD

prowadzenie:
SONAR
za deckami:
DJ URE

support:
COOKS
www.facebook.com/CooksYo
HR SKŁAD
www.facebook.com/HumanistycznyRap
ESU/GRECKS
www.facebook.com/EsuNMNW

otwarcie bram: 19:00
start: 20:00
Bilety: 25/30 zł
miejsca stojące
wstęp BEZ OGRANICZEŃ WIEKOWYCH!
Regulamin klubu:
www.rudeboyclub.pl/Home/Contact
-------------------------------
Internetowa sprzedaż biletów została zakończona. Bilety można nabyć jeszcze w naszych stałych punktach przedsprzedaży i w naszym klubie. Będą także dostępne w dniu koncertu przed wejściem do klubu.

więcej: http://www.rudeboyclub.pl/Kalendarium/KupBilet

----------------
REZERWACJE MIEJSC SIEDZĄCYCH ;

aby zarezerwować loże (widok sali w dziale: kontakt/o nas), należy wysłać sms na nr +48 602 177 255 (opłata jak za normalny sms wg cennika operatora) i podać:
imię i nazwisko,
ilość osób,
nazwę lub datę koncertu

loże są płatne:
duża loża na 8-10os - koszt 50zł
mała loża do 4os - koszt 20zł
-----------------------------------
Internetowa przedsprzedaż biletów:
http://rudeboyclub.pl/Kalendarium/KupBilet

Sponsor główny koncertu:
www.hostel70s.com.pl
www.nocowanie.pl/noclegi/krakow/apartamenty/28442/

Partnerzy imprezy:
www.hoteldebowiec.pl
www.facebook.com/RapSchop
www.ilovebb.pl
www.fitnessclub.grepielnia.eu
www.super-nowa.pl

Zapraszamy
www.one2pablo.com
www.rudeboyclub.pl Ukryj opis
2017-10-22 19:00
Hunter, Killsorrow
trasa promująca płytę "NieWolnOść"
Cena: 40,00 Szczegóły
Hunter i jesienna odsłona trasy "NieWolnOść"!!!

Hunter
https://web.facebook.com/HUNTER.Oficjalna.Strona.Zespolu/?fref=ts
http://www.hunter.art.pl/
https://www.youtube.com/watch?v=jIB6E1gSoMM

Support: Killsorrow
https://web.facebook.com/Killsorrow/

Godzina otwarcia klubu: 18:00
Start koncertu: 19:00
Bilety: 40 zł - przedsprzedaż, 50 zł - w dniu koncertu
miejsca stojące
---------------------------------------
bilety można nabyć przez naszą stronę internetową w dziale KUP BILET, a także w naszych stałych punktach przedsprzedaży i w naszym klubie.

więcej: http://www.rudeboyclub.pl/Kalendarium/KupBilet

----------------
REZERWACJE MIEJSC SIEDZĄCYCH ;

aby zarezerwować loże (widok sali w dziale: kontakt/o nas), należy wysłać sms na nr +48 602 177 255 (opłata jak za normalny sms wg cennika operatora) i podać:
imię i nazwisko,
ilość osób,
nazwę lub datę koncertu

loże są płatne:
duża loża na 8-10os - koszt 50zł
mała loża do 4os - koszt 20zł
-----------------------------------
Jesienna odsłona trasy koncertowej zespołu Hunter to przede wszystkim promocja nowej płyty studyjnej zatytułowanej "NieWolnOść", której premiera odbyła w zeszłym roku. Album spotkał się ze świetnym odbiorem wśród fanów zespołu Hunter, którzy licznie przybywali na koncerty w całej Polsce.

Podczas koncertów będzie można usłyszeć jednak nie tylko premierowe utwory ale także przekrój poprzednich płyt. Będzie to ukłon dla wszystkich Fanów zespołu, żeby zarówno starsi jak i młodsi usłyszeli to, co najbardziej lubią.

Nowa płyta ma bardzo duży ciężar i jest kolejnym krokiem naprzód w hunterowskiej wizji tworzenia i grania muzyki. Utwory, zarówno muzycznie jak i tekstowo są z jednej strony syntezą wcześniejszych i częściowym powrotem do korzeni, a z drugiej zupełnie nowym kierunkiem, który prawdopodobnie kolejny raz zaskoczy wielu słuchaczy. Jest i trzecia strona, która jak zwykle pozostaje ukryta aż do momentu przesłuchania całości i własnej oceny. Na to jak zwykle Hunter bardzo liczy, konsekwentnie szukając nowych pomysłów, kolejnych drzwi do otwarcia, drążąc tematy dotykające nas wszystkich, nie unikając tych, które są powszechnie unikane, starając się jednak mimo wszystko zachować przy tym zdrowy dystans.

Teksty opisują bardzo mocno obecne wydarzenia na świecie i w Polsce, mimo, że jak zwykle są one rozszczepiane pryzmatem historii i napisane w kontekście analogii do ubiegłych zdarzeń i ludzkich zachowań.
Na płycie pojawią się przedziwne słowa, instrumenty i dźwięki, które właściwie stały się już wizytówką Huntera. Na koncertach, w dodatkowej oprawie scenograficzno-oświetleniowej cała ta mieszanka nabierze jeszcze większej mocy.
________________

Zespół Killsorrow powstał w 2008 roku. Kazdy z członków zespołu jest doswiadczonym muzykiem, majacym na swoim koncie
ponad sto koncertów oraz supportów przed gwiazdami swiatowego formatu (Vader, Electric Light Orchestra, Focus, Paradise
Lost, Hate, Hunter, Kat, Acid Drinkers, TSA i wiele innych).

W listopadzie 2016 roku nakładem warszawskiej wytwórni Art of the Night Productions zespół wydał pierwsza długograjaca
płyte ?Little Something For You To Choke?, która spotkała sie ze swietnym odbiorem medialnym i wieloma recenzjami ze
srednia ocena 9/10. Płyta została zarejestrowana w krakowskim DMP studio pod okiem Adama Drzewieckiego (Pudelsi), a z
miksowana i zmasterowana Przez Tomasza Zalewskiego w Zed Studio (Coma, Frontside).
Ukryj opis
2017-10-28 19:00
LIPALI, Holyguns
Cena: 35,00 Szczegóły
Lipali akustycznie w bielskim Rudeboy'u!

https://web.facebook.com/Lipali/

Support: Holyguns
https://web.facebook.com/Holyguns-189667947896991/

Start: 19:00.

Bilety:
35 zł w przedsprzedaży
40 zł w dniu koncertu
miejsca stojące
--------------------------------
bilety możn nabyć przez naszą stronę internetową w dziale KUP BILET, a niebawem także w naszych stałych punktach przedsprzedaży i w naszym klubie.

więcej: http://www.rudeboyclub.pl/Kalendarium/KupBilet

----------------
REZERWACJE MIEJSC SIEDZĄCYCH ;

aby zarezerwować loże (widok sali w dziale: kontakt/o nas), należy wysłać sms na nr +48 602 177 255 (opłata jak za normalny sms wg cennika operatora) i podać:
imię i nazwisko,
ilość osób,
nazwę lub datę koncertu

loże są płatne:
duża loża na 8-10os - koszt 50zł
mała loża do 4os - koszt 20zł
-----------------------------------
Zespół Lipali powstał w 2000 roku z inicjatywy gitarzysty i wokalisty Tomasza Lipnickiego, po rozwiązaniu grupy Illusion w roku 1999. Początkowo Lipali była solowym projektem Lipnickiego, który nagrał debiutancki album Li-pa-li w 2000 roku z udziałem muzyków sesyjnych. W nagraniach wzięli udział m.in. klawiszowiec Cezary Morawski i gitarzysta Tymon Tymański.

W 2003 roku na zaproszenie Lipnickiego, dołączyli perkusista Łukasz Jeleniewski i basista Adrian Kulik, z którymi rozpoczął występy jako grupa muzyczna. 27 września 2004 roku nakładem Pomaton EMI ukazał się album pt. Pi. Album został zrealizowany w warszawskim studiu Elektra, we współpracy z producentem Adamem Toczko.

25 czerwca 2007 roku nakładem Frontmusic ukazał się trzeci album Lipali pt. Bloo. Album był promowany singlem pt. Sen o lepszym dniu. Do tytułowego utworu został zrealizowany teledysk w reżyserii Jacka Kościuszki.

27 marca 2009 roku nakładem wytwórni muzycznej Lemon Records ukazał się czwarty album grupy pt. Trio. Na albumie ukazała się m.in. interpretacji utworu "Biała flaga" z repertuaru grupy Republika. W lutym 2010 roku wydawnictwo uzyskało nominację do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka w kategorii: album roku rock.

21 czerwca 2011 roku ukazał się pierwszy album koncertu zatytułowany Akustyk Live. Akustyczny koncert został zarejestrowany w sali koncertowej Polskiego Radia im. S.Lutosławskiego (S1) w Warszawie 16 kwietnia także 2011 roku.

Ponad trzy lata od wydania ?Trio? zespół wrócił do studia nagraniowego, czego efektem stał się nowy materiał. Płyta 3850 została wydana 1 października 2012 roku. Znalazło się na niej 11 nowych utworów. W warstwie muzycznej i tekstowej słychać jak zespół ewoluował, zachowując swój rozpoznawalny rockowy styl połączony z bezkompromisowymi tekstami autorstwa Tomasza Lipnickiego. Pod koniec grudnia 2012 roku, pochodzący z albumu, utwór "Najgroźniejsze zwierzę świata" stał się oficjalną piosenką 21. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Pod koniec września 2014 roku Lipali ogłosiło poszukiwania czwartego członka zespołu. Kilka miesięcy później, 25 lutego 2015 r. ogłoszono, że nowym członkiem grupy został Roman Bereźnicki (gitara, śpiew oraz instrumenty klawiszowe). Czwarty w Lipali jest równocześnie liderem i wokalistą grupy LecteR. W listopadzie 2015 roku ukazał się ich najnowszy album FASADY który uzyskał nominację do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka w kategorii: album roku rock... Ukryj opis
2017-10-31 19:00
Postcards From Arkham (atmospheric post), Fractal Universe (ProgMetal, FRA), Down To The Heaven (BB)
HALLOWEEN !!!
Cena: 20,00 Szczegóły
w Halloween'owy wieczór zapraszamy na wyjątkową imprezę, na której wystąpią trzy zespoły reprezentujące odmienne style muzyczne, ale jak najbardziej pasujące w klimat "halloween'owych strachów" :

Postcards From Arkham (atmospheric post black/rock)
https://www.facebook.com/PostcardsFromArkham/

Fractal Universe - Progressive/Technical Death Metal (Nancy, France)
https://www.facebook.com/fractaluniverseband/

Down To The Heaven ? Djent/Metalcore (Bielsko-Biała)
https://www.facebook.com/DownToTheHeaven/

wejscie od 19:00
start 19:30

Bilety:
20 zł w przedsprzedaży i 30 zł w dniu koncertu
miejsca stojące
---------------------------------
bilety możn nabyć przez naszą stronę internetową w dziale KUP BILET, a niebawem także w naszych stałych punktach przedsprzedaży i w naszym klubie.

więcej: http://www.rudeboyclub.pl/Kalendarium/KupBilet
----------------
REZERWACJE MIEJSC SIEDZĄCYCH ;

aby zarezerwować loże (widok sali w dziale: kontakt/o nas), należy wysłać sms na nr +48 602 177 255 (opłata jak za normalny sms wg cennika operatora) i podać:
imię i nazwisko,
ilość osób,
nazwę lub datę koncertu

loże są płatne:
duża loża na 8-10os - koszt 50zł
mała loża do 4os - koszt 20zł
-----------------------------------

All Polish fans of atmospheric post-rock and of the weird universe of the American novelist H. P. Lovecraft shall have a treat in late October, for their homeland shall host the next tour of the Czech Lovecraftian post-rock project POSTCARDS FROM ARKHAM that is coming between October 27 and 31 to Wroclaw, Poznan, Krakow and Warsaw to present their latest album ?MANTA?, which was released this August by MetalGate Records.

The successor of the no less original album ???N5? (MetalGate Records, 2015) finds the act in a darker vibe. Whereas the previous piece built on Lovecraft?s ?dream cycle?, ?MANTA? takes its listener to the cosmic depths beyond the so-called ?angled space?, that is, to the realm of incomprehensible chaos. Hence the rawer approach to the new compositions, in which the guitar-based post-rock techniques were enhanced with a live string quartet, as well as with unusual acoustic instruments, such as djembe. Unlike the previous pieces that were dominated by spoken word, the current album includes traditional vocals that however alternate with purely instrumental tracks. The unique mosaic that POSTCARDS FROM ARKHAM are creating, now gained another, again somewhat different, piece.

It has been in general a busy time for this act, spearheaded by Marek ?Frodys? Pytlik (also AWRIZIS). After returning from the successful Octodance European Tour 2016, they immediately began with preparations of ?MANTA?, while continuing their live appearances in Czech Republic and Slovakia. Additionally, during the summer, PFA managed to undertake a special acoustic busking tour, as well as to hit the Polish festival Castle Party in July. The climax of their efforts then came on Brutal Assault, where ?MANTA? had its official debut.


Fractal Universe - Progressive/Technical Death Metal (Nancy, France)
After the release of its first EP "Boundaries of Reality" in 2015, and over 50 shows through Europe, the french quartet is back with its first album "Engram of Decline", out on April 2017 via Kolony Records. 
Following an European Tour in 2017, sharing the stage with Fleshgod Apocalypse and Hatesphere, and appearances at MetalDays and Impetus Festival, the band is now preparing the second chapter of the "Engram of Decline" tour for 2018.

members:
Vince Wilquin - Guitar / Vocals
Hugo Florimond - Guitar
Valentin Pelletier - Bass
Clément Denys - Drums

https://www.facebook.com/fractaluniverseband/
https://www.youtube.com/user/FractalUniverseMetal
https://www.youtube.com/watch?v=dhpd59B8C78
https://soundcloud.com/fractal-universe-band/

Down To The Heaven ? Djent/Metalcore (Bielsko-Biała)
Down To The Heaven to zespół grający nowoczesny metal zahaczający o gatunki takie jak Djent/Metalcore/Melodic Death Metal/Electro. Grupa istnieje od grudnia 2013 roku i występowała na kilkunastu koncertach, jednak ciągłe zmiany personalne stawały na przeszkodzie i opóźniły pracę nad materiałem. Obecny skład uformował się dopiero początkiem 2016. Zespół jest w trakcie nagrywania swojej pierwszej płyty, na której znajdzie się 8 kompozycji.

Skład:
Marcin "Rusty" Pawlik - Wokal
Damian "D2eno" Staniec - Elektronika 
Kamil Gębala - Perkusja
Krzysztof "Majster" Turczynowicz - Gitara
Marek Bylica - Gitara
Kamil "Grzela" Grzelka - Bass

https://www.facebook.com/DownToTheHeaven/
https://www.youtube.com/watch?v=0LjRqjW5Lj8 Ukryj opis
2017-11-03 19:00
Batalion d'Amour, Arthemore, Dark Letter
FENIX TOUR
Cena: 25,00 Szczegóły
Zapraszamy serdecznie na pierwszy koncert w ramach kontynuacji trasy koncertowej Fenix Tour! Tym razem widzimy się w Bielsku-Białej, a zagrają z nami Arthemore oraz Dark Letter. Nie może Was tam zabraknąć!

Batalion D'Amour
https://www.facebook.com/BataliondAmour/
Arthemore
https://www.facebook.com/arthemore/
Dark Letter
https://www.facebook.com/darkletter/

Godzina otwarcia klubu: 19:00
Start koncertu: 20:00
Bilety: 25 zł w przedsprzedaży, 30 zł w dniu koncertu
miejsca stojące
------------------------------
bilety można nabyć przez naszą stronę internetową w dziale KUP BILET, a niebawem także w naszych stałych punktach przedsprzedaży i w naszym klubie.

więcej: http://www.rudeboyclub.pl/Kalendarium/KupBilet

----------------
REZERWACJE MIEJSC SIEDZĄCYCH ;

aby zarezerwować loże (widok sali w dziale: kontakt/o nas), należy wysłać sms na nr +48 602 177 255 (opłata jak za normalny sms wg cennika operatora) i podać:
imię i nazwisko,
ilość osób,
nazwę lub datę koncertu

loże są płatne:
duża loża na 8-10os - koszt 50zł
mała loża do 4os - koszt 20zł
-----------------------------------
BATALION D'AMOUR to doświadczony zespół grający melodyjnego rocka. W 2016 roku grupa na dobre powróciła na polską scenę muzyczną z bardzo wysoko ocenioną przez media i środowisko muzyczne płytą "Fenix", dystrybuowaną w Europie, USA i Japonii; jest to szósty krążek w dyskografii formacji. To, co wyróżnia zespół, to niesamowita energia, którą przekazują publiczności podczas koncertów, głównie za sprawą ekspresyjnej wokalistki, która zaraża swoją żywiołowością. Ciekawe melodie, niebanalne teksty utworów, mocny, nietuzinkowy wokal Karoliny Andrzejewskiej (laureatka wielu konkursów wokalnych, nominowana do Wokalistki Roku 2016 w radiostacji Antyradio) - to wszystko wpływa na niepowtarzalną aurę koncertów zespołu i sprawia, że każde spotkanie z Batalion d'Amour zapada głęboko w pamięć.
"Fenix" jest drugą płytą nagraną z Karoliną Andrzejewską jako wokalistką zespołu. Nowy album został wydany 4 listopada 2016 roku przez niemiecką wytwórnię Echozone - był to międzynarodowy debiut formacji. W Polsce album "Fenix" jest dystrybuowany przez Sonic Records - wyłącznego dystrybutora Adele na Polskę.
Na płycie pojawiają się znakomici goście: John Porter, Tomasz Grochola z Agressivy 69, Łukasz Belcyr, Łukasz Pilch i wielu innych, a sam album jest bardzo uniwersalny - jest to szeroko pojęta muzyka rockowa o zabarwieniu alternatywnym.
Z dnia na dzień przybywa coraz więcej pozytywnych recenzji zarówno od nabywców płyty, jak i od magazynów i portali muzycznych. Magazyn Teraz Rock ocenił nowy krążek na 4,5 gwiazdki na 5 możliwych, co było jednym z najlepszych wyników wśród polskich zespołów w ostatnim kwartale 2016 roku. Nowa płyta została również mocno doceniona w podsumowaniach roku 2016: zespół otrzymał m. in. nominację singla "Charlotte" do Utworu Roku 2016 oraz 4 miejsce w zestawieniu Najlepszych Płyt Roku 2016 według redaktorów magazynu Teraz Rock, a także nominację Karoliny Andrzejewskiej do Wokalistki Roku 2016 oraz płyty "Fenix" do Płyty Roku 2016 w radiostacji Antyradio. Singiel "Charlotte" znalazł się w czołowej 20-stce listy Turbo Top Antyradia, gdzie utrzymywał się przez 5 tygodni z rzędu, plasując się w dniu oficjalnej premiery na 8. miejscu.
----------------------------------------------

ARTHEMORE powstał jesienią 2009 roku z inicjatywy gitarzysty Sebastiana Wójtowicza (współzałożyciela i współautora trzech pierwszych płyt zespołu Delight wydanych przez MetalMind Productions ) oraz perkusisty Waldemara Kowalskiego. Po kilku spotkaniach, próbach, powstały zarysy paru utworów. W tym czasie zespół zaczął także poszukiwania wokalistki. Sebastian zaproponował dołączenie do Arthemore Barbarze Tylek, którą znał z zespołu, w którym grał wcześniej. Po przybyciu na próbę i krótkim przesłuchaniu, Barbara dołączyła do zespołu. W trzy osobowym składzie, Arthemore zaczął pracę pełną parą nad kompozycjami, tekstami oraz liniami wokalnymi. Kilka tygodni później rozpoczęło się poszukiwanie basisty. Zespół zorganizował kilka przesłuchań. Jednak żaden z kandydatów nie spełniał oczekiwań zespół. W końcu Waldemar postanowił ściągnąć na próbę basistę z lokalnego zespołu, którego widział na jednym z koncertów. Wykonał telefon i jeszcze tego samego dnia na próbie pojawił się Karol Bobek. Basista wstrzelił się idealnie w muzykę oraz wizję zespołu. Na propozycję wspólnego grania zgodził się od razu.
Po kilku próbach zespół rezygnuje z używanych do tej pory klawiszy i rozpoczyna poszukiwania drugiego gitarzysty. Po przesłuchaniach, do zespołu dołącza Piotr Łapcik. Klawisze zostają zastąpione, i uzupełnione gitarą prowadzącą. W takim składzie zespół zaczyna pracę nad swoim debiutanckim albumem.
Wiosną 2012 roku zespół z gotowymi kompozycjami wchodzi do studia by zarejestrować swój debiutancki album. W podkrakowskim Rapid Fire Studio pod okiem Pawła Kluczewskiego zostało zarejestrowane 10 utworów w tym cover TSA, utwór "Marsz Wilków". Czas pomiędzy rejestrowaniem utworów zespół poświęca na zatytułowanie debiutu, projekt okładki oraz sesję zdjęciową. Płyta ?Zadośćuczynienie? ukazuje się końcem grudnia 2012 roku. Wydaniem płyty zajął się sam zespół. Od tego czasu Arthemore koncertuje promując debiutancki album.
Pomiędzy koncertami rozpoczynają się prace nad pierwszym teledyskiem. Wybór padł na tytułowy utwór ?Zadośćuczynienie?. Po pozytywnym odzewie Arthemore postanawia iść za ciosem. Ukazuje się Drums Cam do tytułowego utworu a w niedługim czasie ukazują sie kolejne dwa teledyski. Do utworu ?Oddałabym Wszystko? zostały wykorzystane ujęcia nakręcone podczas sesji nagrań w studiu. Do kolejnego utworu ?Jestem? zespół wykorzystał ujęcia z koncertów jakie miały miejsce w krakowskim klubie Lizard King.
Arthemore miał przyjemność kilkakrotnie promować album występując wraz z Thy Disease. W końcu jednak zespół postanawia stworzyć swoją własną imprezę. Założeniem koncertów mają być występy zespołów tylko z wokalistkami. Tak powstaje "Women Metal Show". Arthemore wyrusza z koncertem pod tym szyldem do krakowskiego klubu ?Kot Karola? wraz z dwoma innymi zespołami. Po bardzo dobrym przyjęciu w Krakowie zespół postanawia kontynuować cyklicznie koncerty pod szyldem "Women Metal Show". Druga edycja odbyła się kilka miesięcy później we Wrocławiu w klubie "Od zmierzchu do Świtu". Wrocławska publika nie zawiodła. Koncert okazał się sporym sukcesem. Kolejna edycja odbędzie się w przerwie komponowania drugiego albumu.
Jesienią 2016 roku ukazał się drugi album zatytułowany "Zmowa Milczenia". Promocję albumu rozpoczął teledysk nakręcony do utworu "Tyran".
Po blisko pięciu latach wspólnej gry gitarzysta Piotr Łapcik opuszcza szeregi Arthemore.
Początkiem stycznia 2017 roku do zespołu dołącza Bartek Burkat. Arthemore w pełnym składzie zaczyna koncerty promujące nowo wydany album oraz rozpoczyna prace nad kolejnym albumem.
----------------------------
DARK LETTER

Muzyka zespołu oscyluje wokół szeroko pojętego nurtu gotyckiego. Czasem rock/metal przenikają brzmienia muzyki z horroru. Teksty opowiadają o przemocy, strachu, rozpaczy i pożądaniu. Koncepcję świata Dark Letter trafnie opisują słowa Ericha Fromma: "Zło jest nie tylko specyficznie ludzkie (...) Zło jest także tragiczne.".
Zespół powstał na Śląsku pod koniec 2014 roku z inicjatywy grającej na klawiszach Małgorzaty Antosz-Koniecznej. 13.03.2015 r. zadebiutował na II edycji Rock on Fest w gliwickim Rock'a Clubie. W tymże roku zespół sporo koncertował, m. in. z takimi zespołami jak: Iscariota, Dance On Glass czy This Cold. 26.09.2015 r. nastąpiła premiera pierwszej EP pt. "Psychomachia". Płyta zawiera cztery autorskie kompozycje. W utworze "Toy" gościnnie zaśpiewał Tomasz Wiśniewski (Afterlife). EP została pozytywnie oceniona przez portale muzyczne, np. Blood Art, Metal Side czy Ravenheart Music.
19.02.2016 r. Dark Letter wystąpił na czeskim festiwalu R-E-T Fest 2016 w Trzyńcu oraz 20.08.2016 na Svibické PIVNÍ Slavnosti w Czeskim Cieszynie. 13.08.2016 zespół zagrał na charytatywnym koncercie Temu Misiu w Leśniczówce . 28.07.2017 z kolei zagrał na ukraińśkim festiwalu Carpathian Alliance.

Ukryj opis
2017-11-04 19:00
Paluch
OKO Tour
Cena: 30,00 Szczegóły
Agencja Muzyczno-Eventowa Bashesh oraz One2Pablo z ogromną przyjemnością zapraszają na koncert Palucha, promujący jego najnowszy album ?Ostatni Krzyk Osiedla?!

Nowy materiał nawiązuje swoim tytułem do zespołu AIFAM w którym Paluch działał w latach 2005-2010. OKO był to obraźliwy zwrot kierowany do wszystkich oponentów i wrogów, pochodzący z wewnętrznego slangu ekipy. Przez lata działalności w Poznańskim podziemiu zespół nagrał kilka utworów pod tytułem OKO czy OKO STYL.

Po kilku latach od rozpadu grupy Paluch nawiązuje do tego okresu zmieniając delikatnie znaczenie zwrotu OKO i rozwijając je do "Ostatni Krzyk Osiedla". Ostatni Krzyk Osiedla jako ostatnie pokolenie pamiętające prawdziwy klimat osiedli na których zawiązywały się przyjaźnie na całe życie, liczyła się szczerość, prawdziwość i relacje face to face a nie tylko internetowe znajomości. Nie oznacza to jednak że materiał w swojej formie będzie klasyczny czy przesiąknięty brzmieniem z lat 90'.

To do czego przyzwyczaił nas raper na poprzednich produkcjach to przede wszystkim świeżość brzmienia i to pozostaje bez zmian. Lirycznie album będzie bardziej szorstki od swojego poprzednika z początku 2016 roku. Tematyka utworów porusza problemy społeczne oraz opisuje to jak wygląda miejska dżungla w XXI wieku. Nie zabraknie też wielu odniesień do dzisiejszej sceny hip-hopowej.

Premiera krążka ?OKO? miała miejsce 25 listopada 2016 r.

Klipy promujące wydawnictwo:
SZAMAN prod. PSR
https://www.youtube.com/watch?v=x7BtclKr5Jg
OKO (Ostatni Krzyk Osiedla) prod. YoungVeteran$
https://www.youtube.com/watch?v=K2IS5-pnlvA
GDYBYŚ KIEDYŚ prod. Maiky Beatz
https://www.youtube.com/watch?v=qSNV03we7Cg
DAJ MI POWÓD prod. Oster
https://www.youtube.com/watch?v=y71MOsNNAIk

Więcej informacji:
www.facebook.com/bashesh
www.facebook.com/PaluchOfficial

prowadzenie:
SONAR
za deckami:
DJ URE

support:
GORZKO SŁODKI SMAK
www.facebook.com/gorzkoslodkismak
DOBRA MARKA
www.facebook.com/dobramarkank
DOMIN & REGO
www.facebook.com/Domin-Rego-1067764949975750/

otwarcie bram: 19:00
start: 20:00
Bilety: 30/35 zł
Miejsca stojące
wstęp BEZ OGRANICZEŃ WIEKOWYCH!
Regulamin klubu:
www.rudeboyclub.pl/Home/Contact

-------------------------------
bilety można nabyć przez naszą stronę internetową w dziale KUP BILET, a niebawem także w naszych stałych punktach przedsprzedaży i w naszym klubie.

więcej: http://www.rudeboyclub.pl/Kalendarium/KupBilet

----------------
REZERWACJE MIEJSC SIEDZĄCYCH ;

aby zarezerwować loże (widok sali w dziale: kontakt/o nas), należy wysłać sms na nr +48 602 177 255 (opłata jak za normalny sms wg cennika operatora) i podać:
imię i nazwisko,
ilość osób,
nazwę lub datę koncertu

Wszystkie loże zostały zarezerwowane!!!

Bilety nadal do nabycia w punktach przedsprzedaży, w klubie oraz przez naszą stronę internetowa w zakładce KUP BILET
-----------------------------------

Internetowa przedsprzedaż biletów:
http://rudeboyclub.pl/Kalendarium/KupBilet

Sponsor główny koncertu:
www.hostel70s.com.pl
www.nocowanie.pl/noclegi/krakow/apartamenty/28442/

Partnerzy imprezy:
www.hoteldebowiec.pl
www.facebook.com/RapSchop
www.ilovebb.pl
www.fitnessclub.grepielnia.eu
www.super-nowa.pl

Zapraszamy
www.one2pablo.com
www.rudeboyclub.pl Ukryj opis
2017-11-10 19:00
JWPBC "20"
Cena: 0,00 Szczegóły
RUDEBOY CLUB i JWP Crew zapraszają na podwójnie premierowy koncert JWP/BC, tego wieczoru w Bielsko Białej usłyszymy materiał z albumu "SEQUEL" i mixtapu "20".

Bilety: info wkrótce!
miejsca stojące
--------------------------------
bilety można będzie nabyć przez naszą stronę internetową w dziale KUP BILET, a także w naszych stałych punktach przedsprzedaży i w naszym klubie.

więcej: http://www.rudeboyclub.pl/Kalendarium/KupBilet

----------------
REZERWACJE MIEJSC SIEDZĄCYCH ;

aby zarezerwować loże (widok sali w dziale: kontakt/o nas), należy wysłać sms na nr +48 602 177 255 (opłata jak za normalny sms wg cennika operatora) i podać:
imię i nazwisko,
ilość osób,
nazwę lub datę koncertu

loże są płatne:
duża loża na 8-10 os - koszt 50 zł
mała loża do 4 os - koszt 20 zł
-----------------------------------

JWP/BC w składzie Ero, Kosi, Łajzol, Siwers i Falcon1, zaprezentuje premierowe utwory z najnowszego mixtapu JWP 20, przygotowanego na 20 lecie ekipy, m.in. single "Heta" i "Word Wide" nagrany wspólnie ze Smif N Wessun. Nie zabraknie również nagrań z ostatniego studyjnego albumu "SEQUEL", czy repertuaru z płyt JWP - "Wróg Publiczny", BC - "Klasyk", PCP oraz singli Szesnastki i Tworzymy Historię wydanych na winylu. Ukryj opis
2017-11-11 18:00
Happysad
Bilety już w sprzedaży!!!
Cena: 50,00 Szczegóły
Zmiany pór roku to pewnik, taki sam jak jesienna trasa Happysad. Po dobrze przyjętej, najnowszej płycie Ciało Obce, oraz intensywnym okresie plenerowym, jeden z najczęściej koncertujących zespołów w naszym kraju, rusza ponownie w Polskę.

https://web.facebook.com/happysadpl/
http://www.happysad.art.pl

Otwarcie bram: 18:00
Start: 19:00

Bilety: 50 zł przedsprzedaż/60 zł w dniu koncertu
miejsca stojące
-------------------------------
bilety można nabyć przez naszą stronę internetową w dziale KUP BILET, a niebawem także w naszych stałych punktach przedsprzedaży i w naszym klubie.

więcej: http://www.rudeboyclub.pl/Kalendarium/KupBilet

----------------
REZERWACJE MIEJSC SIEDZĄCYCH ;

aby zarezerwować loże (widok sali w dziale: kontakt/o nas), należy wysłać sms na nr +48 602 177 255 (opłata jak za normalny sms wg cennika operatora) i podać:
imię i nazwisko,
ilość osób,
nazwę lub datę koncertu

loże są płatne:
duża loża na 8-10 os - koszt 50 zł
mała loża do 4 os - BRAK! Wszystkie małe loże zostały zarezerwowane. Istnieje możliwość zarezerwowania połowy dużej loży - dla 4 os w cenie 25 zł.

Bilety nadal do nabycia w punktach przedsprzedaży, w klubie oraz przez naszą stronę internetowa w zakładce KUP BILET
-----------------------------------
"W tym roku mija 10 lat od wydania Nieprzygody, bardzo ważnej dla nas płyty, która według wielu dziennikarzy i fanów była naszym nowym początkiem. Nagrana w profesjonalnym studiu S4 pod okiem Leszka Kamińskiego czyli osoby w tej branży najznamienitszej, sprawiła, że nazwę naszego zespołu po raz pierwszy mogliśmy przeczytać na szczycie zestawienia najchętniej kupowanych płyt. Ta trasa to oczywiście ukłon dla tego wydawnictwa. Kilka utworów z Nieprzygody na pewno znajdzie się w jesiennej setliście. To był rok 2007, a jesteśmy w 2017. Nie lubimy patrzyć w przeszłość, raczej żyjemy tym, co tu i teraz, dlatego ogrywać będziemy także utwory z płyty najnowszej, która premierę miała w lutym tego roku" - mówią muzycy zespołu.

Happysad powstał w 2001 roku w Skarżysku-Kamiennej. Od lat jest jednym z najpopularniejszych polskich zespołów, wyprzedających bilety na swoje koncerty. Zespół ma na koncie ponad 1000 koncertów w całym kraju, 3 platynowe i 4 złote płyty oraz rekordy frekwencji w kilkunastu popularnych klubach w Polsce.
W lipcu 2004 nakładem S.P. Records ukazał się debiutancki album zespołu "Wszystko jedno". W kwietniu 2007 magazyn Teraz Rock umieścił płytę ?Wszystko jedno? wśród 50 najważniejszych albumów w historii polskiego rocka. Album ma status złotej płyty, podobnie jak kolejna płyta "Podróże z i pod prąd".
W połowie roku 2006 w zespole nastąpiła zmiana perkusisty - Maćka Sosnowskiego zastąpił Jarosław Dubiński.
1 września 2007 podczas III edycji organizowanego przez zespół happysad festiwalu SKARfest miała miejsce premiera trzeciego krążka zespołu - "Nieprzygoda". Premiera tej płyty znalazła się na pierwszym miejscu OLIS - listy najlepiej sprzedających się płyt w Polsce i szybko została złotą płytą.
Koncertowe wydawnictwo DVD happysad "Na żywo w STUDIO" zyskało status złotej płyty już w dniu premiery, 24 listopada 2008, a w maju 2009 r. DVD uzyskało status platynowej płyty.
W październiku 2011 ukazało się jubileuszowe wydawnictwo "Zadyszka", podsumowujące dziesięć lat działalności zespołu, składające się z dwóch płyt. Na pierwszym krążku 13 zaprzyjaźnionych zespołów gra utwory Happysad, a drugi to DVD z koncertem zespołu z Jarocina z udziałem urodzinowych gości.
Kolejne premierowe płyty zespołu debiutowały na szczycie OLISu i szybko pokrywały się złotem, a wydana w 2009 r. płyta "Mów mi dobrze" oraz pochodząca z 2012 r. ?Ciepło/zimno? zyskały status platynowej płyty.
4 grudnia 2013 roku ukazało się kolejne wydawnictwo DVD i 2CD dokumentujące występ zespołu na Przystanku Woodstock w 2012 i - jako zdobywca Złotego Bączka - w 2013 roku.
W lutym 2014 roku zespół rozpoczął współpracę z producentem Marcinem Borsem, z którym nagrał album "Jakby nie było jutra", który w październiku 2014 r. zadebiutował na 1 miejscu OLIS, spotkał się z bardzo dobrymi recenzjami i w ciągu miesiąca zyskał status złotej płyty. Najnowsza płyta zespołu "Ciało obce" ukazała się 10 lutego 2017 r, a albumowi towarzyszy 11 wideoklipów zrobionych przez ekipę SKY Piastowskie.

Ukryj opis
2017-11-12 19:00
SCUORN, PARODOS (IT, Black Metal)
Szukamy supportu! - kliknij Szczegóły...
Cena: 25,00 Szczegóły
Włoski Black Metal w Rudeboy'u - Scuorn i Parodos!

Szukamy supportu - zgłoszenia na poli@rudeboyclub.pl

Bilety: 25 zł
miejsca stojące
--------------------------------
bilety można nabyć przez naszą stronę internetową w dziale KUP BILET, a niebawem także w naszych stałych punktach przedsprzedaży i w naszym klubie.

więcej: http://www.rudeboyclub.pl/Kalendarium/KupBilet

----------------
REZERWACJE MIEJSC SIEDZĄCYCH ;

aby zarezerwować loże (widok sali w dziale: kontakt/o nas), należy wysłać sms na nr +48 602 177 255 (opłata jak za normalny sms wg cennika operatora) i podać:
imię i nazwisko,
ilość osób,
nazwę lub datę koncertu

loże są płatne:
duża loża na 8-10os - koszt 50zł
mała loża do 4os - koszt 20zł
-----------------------------------

SCUORN urodził się, aby oddawać cześć kultowi Parthenopu, ujawniając najdawniejsze legendy i historię tajemniczych ziem Neapolitańczyków, znanych od wieków w ich helleńskim i rzymskim pochodzeniu oraz uważanych za żarliwą kolebkę włoskiej kultury.

Epicka atmosfera black metalu, silnie wpływająca na światową sławę "canzone napoletana" oraz dźwięk tradycyjnych instrumentów ludowych roztapiają majestatyczne orkiestry i sugestywne teksty w języku ojczystym, ukazują zespół w najlepszym wydaniu.

SCOURN (czyli "wstyd" w języku neapolitańskim) został założony w 2008 roku w Neapolu (Włochy) przez Giuliana (wokale, instrumenty i orkiestry).

Zespół zadebiutował podczas Cult Of Parthenope Black Metal Fest w 2016 r. W Neapolu, wspierany przez legendarnych rumuńskich atmospheric/folk black metalowców NEGURA BUNGET (koncert wyprzedany).

W lutym 2017 roku SCUORN wydał bardzo oczekiwany debiutancki album "PARTHENOPE", kto rego mix i mastering wykonany został przez światowej sławy 16th Cellar Studio w Rzymie w 2016 roku przez Stefano ?Saul? Morabito (FLESHGOD APOCALYPSE, HOUR OF PENANCE). Specjalnym gościem na płycie jest "maestro" Riccardo Studer z włoskich epickich pionierów metalu STORMLORD, którzy kształtowali imponującą orkiestrę, która przypomina takie zespoły jak DIMMU BORGIR i SEPTICFLESH. Koncept album koncentruje się na najbardziej starożytnych greckich źródłach Neapolu, a każda piosenka jest związana z określoną legendą z tamtych czasów, np. rok 79 i erupcja wulkanu Wezuwiusz, która zniszczyła Pompeje.

W marcu 2017 zespół rozpoczął "PARTHENOPE ITALIAN TOUR (Część I)", grając koncerty w całym kraju, w tym 3 koncerty jako headliner i dwa specjalne występy gościnnie wspierające ROTTING CHRIST.

Po włoskiej trasie - czas na Europę.


Zespół Parodos założył Giovanni Costabile (Hybris, klawisze), wraz z Francesco Del Vecchio (Oudeis, gitara), Gianpiero Sica (Orion, bas), Marco Alfieri (M, wokal) i Daniele Ippolito (Ephaistos, perkusja). Celem było stworzenie czegoś osobistego, z nowoczesnym brzmieniem łączącego różne atmosfery zarówno eteryczne jak i sugestywne z ich korzeniami w black metalu. Projekt, nazwany później Párodos, podąża ścieżką wytyczoną przez takie zespoły jak Fen, Les Discrets, Alcest, Katatonia, Lantlos, Arcturus i Enslaved. Po dwóch latach prób, w lipcu 2016 roku, zespół wydał koncert nagrany w Salerno w Sonic Temple Studio Fabio Calluori (Heimdall, Nude). Po otwarciu do "Fleshgod Apocalypse" miejsca w Neapolu podczas ich "King Tour", zespół wkroczył do Kick Recording Studio, aby nagrać debiutancki album "Catharsis" z producentem Marco Mastrobuono (Hour of Penance, Buffalo Grillz) w okresie od grudnia 2016 r. Do stycznia 2017 r. Ukryj opis
2017-11-18 19:00
Nacjonalizm?- NIE, Dziękuję! FEST VI
Cena: 32,00 Szczegóły
Kolejna edycja znanego Nacjonalizm?- NIE, Dziękuję! FEST VI w Rudeboy'u!!!!


Ceny biletów na tegoroczny fest:
32 zł -przedsprzedaż
40 zł- w dniu imprezy
miejsca stojące
--------------------------------
bilety można będzie nabyć przez naszą stronę internetową w dziale KUP BILET, niebawem będą także dostępne w naszych stałych punktach przedsprzedaży i w naszym klubie.

więcej: http://www.rudeboyclub.pl/Kalendarium/KupBilet

----------------
WIEŻE FABRYK - zima fala - Łódź
https://web.facebook.com/wieze.fabryk/?fref=ts
https://www.youtube.com/watch?v=eSKofEz-uKM

AFTER LAUGHTER - melodyjny hardcore/punk - Oświęcim/Kraków/Katowice
https://web.facebook.com/comestears/?fref=ts
https://afterlaughter.bandcamp.com/track/wag-the-dog

PRISONERS BY CHOICE - melancholijny street punk - Lublin
https://prisonersbychoice.bandcamp.com/releases
https://www.youtube.com/watch?v=-NNaTw1-k5Y

HEATSEEKER - hardcore/punk - Warszawa
https://heatseekerhc.bandcamp.com/

THE MOONCHEESE - post punk/indie - Bielsko-Biała
https://mooncheese.bandcamp.com/track/disgusting-son

SUPER GIRL ROMANTIC BOYS - electro/disco punk - Warszawa
http://sgrb.bandcamp.com/releases
https://web.facebook.com/supergirlromanticboys

CF98 - pop punk/hardcore - Kraków
https://cf98.bandcamp.com/
https://web.facebook.com/cf98music/

SIKSA - perfo-punk - Gniezno/Toruń
https://siksa.bandcamp.com/
https://web.facebook.com/xsiksax/
Ukryj opis
2017-11-19 19:00
Key Story (blues rock, alternative rock), Flying Horse (rock), now
bilety już w sprzedaży!!!
Cena: 10,00 Szczegóły
Zapraszamy na koncert The Key Story

Utworzony w Rzeszowie polsko-ukraiński zespół Key Story w obecnym składzie gra od grudnia 2015. Muzykę, którą prezentują można określić jako połączenie bluesa, grunge`a i stoner rocka oraz tekstów w języku angielskim. W 2014 zespół zagrał na rzeszowskich bulwarach w ramach Europejskiego Stadionu Kultury.
W ciągu ostatniego roku wystąpili na jednej scenie z takimi wykonawcami jak: Ira, Piersi, Spiral, Krusher.
The Key Story jest laureatem III edycji konkursu "Kill Me With The Music" organizowanego przez Politechnikę Rzeszowską.

25 maja 2017 zespół wydał debiutancki singiel ?Shadow?, do którego w czerwcu nagrał teledysk, a premiera odbyła się 11.07.2017. Zespół Key Story właśnie zakończył prace związane z
przygotowaniem płyty EP. Premiera albumu odbędzie 05.10.2017.
Podczas koncertu będzie można zakupić płyty.

https://web.facebook.com/keystoryband/
https://www.youtube.com/watch?v=ZJGZOc6a5dk

Support:
Flying Horse
https://pl-pl.facebook.com/flyinghorseband/
https://www.youtube.com/watch?v=58yds0z-cew
https://myspace.com/flyandhorse

now
https://web.facebook.com/nowpszczyna/
https://www.youtube.com/watch?v=Wnc1RwDhVP0


Start: 19:30
Bilety: 10 zł
--------------------------------
bilety można nabyć przez naszą stronę internetową w dziale KUP BILET, a niebawem także w naszych stałych punktach przedsprzedaży i w naszym klubie.

więcej: http://www.rudeboyclub.pl/Kalendarium/KupBilet

----------------
REZERWACJE MIEJSC SIEDZĄCYCH ;

aby zarezerwować loże (widok sali w dziale: kontakt/o nas), należy wysłać sms na nr +48 602 177 255 (opłata jak za normalny sms wg cennika operatora) i podać:
imię i nazwisko,
ilość osób,
nazwę lub datę koncertu

loże są płatne:
duża loża na 8-10 os - koszt 50 zł
mała loża do 4 os - koszt 20 zł
----------------------------------- Ukryj opis
2017-11-25 19:00
VALKENRAG (Melodic Death metal)
Cena: 0,00 Szczegóły
My Są VALKENRAG,
Melodic Death metal z Łodzi. Najeżdżamy I plądrujemy od 2006 roku . Nagraliśmy demo ("NORDWIND") EP (VALKENRAG 2012) I w końcu LP "Twilight of blood and flesh" (2015). Zainspirowani bogami ziem północy oraz słowiańskimi czasami przed jezuchrystem. Wypuściliśmy trzy teledyski (Waves of Coming Future), (Halls of the Brave), (Once Captured Priest).

Zanim czas nadejdzie by nagrać drugi album zdecydowaliśmy się najechać Europę I ponieść wieści o naszym imieniu.

Niechaj wiedzą, że NADCHODZIMY!

Więcej info wkrótce!
Miejsca stojące
--------------------------------
bilety można będzie nabyć przez naszą stronę internetową w dziale KUP BILET, a także w naszych stałych punktach przedsprzedaży i w naszym klubie.

więcej: http://www.rudeboyclub.pl/Kalendarium/KupBilet

----------------
REZERWACJE MIEJSC SIEDZĄCYCH ;

aby zarezerwować loże (widok sali w dziale: kontakt/o nas), należy wysłać sms na nr +48 602 177 255 (opłata jak za normalny sms wg cennika operatora) i podać:
imię i nazwisko,
ilość osób,
nazwę lub datę koncertu

loże są płatne:
duża loża na 8-10 os - koszt 50 zł
mała loża do 4 os - koszt 20 zł
-----------------------------------
Projekt muzyczny Valkenrag kształtował się na przestrzeni długiego czasu. Początkowo był jedynie pomysłem w głowach dwóch tomaszowskich muzyków grających wcześniej w Slaughterhouse. W 2006 roku Jorgh i Lorghat (będący wówczas wokalistą Tumour of Soul) zdecydowali się przekuć myśl w czyn. Tak oto Valkenrag w 2008 zarejestrował pierwsze demo zatytułowane "NordWind", na którym znalazły się takie utwory jak ?Hel's Revenge", "Nord Wind", ?Once Captured Priest" oraz "Redemtpion Time". Tematyka kompozycji, zgodnie z pierwotnym założeniem, była silnie powiązana zarówno z pogańskimi Słowianami, mitologią skandynawską jak i negatywnym spojrzeniem na procesy chrystianizacji we wczesnośredniowiecznej Europie. Po dłuższym czasie zespół zrealizował swój pierwszy teledysk do utworu "Once Captured Priest" we współpracy z tomaszowską grupa filmową D&V, który stał się punktem zwrotnym w działalności Valkenrag. W roku 2010 do składu dołączyli Minister (bas) oraz Cymer (gitara) i tak z pobocznego projektu Valkenrag stał się funkcjonującym zespołem. "Twilight of Blood and Flesh". Lorghat i Typhus zarejestrowali ścieżki gitar i wokali, bas został nagrany przez zaprzyjaźnionego z zespołem Jakuba "Vincenta" Wincencjusza (Death Denied) a perkusją zajął się Piotr "Lestath" Leszczyński (ex-Sammath Naur), który w REDSUN STUDIO zajął się również miksowaniem i masteringiem albumu "Twilight of Blood and Flesh". Wspólnie z grupą filmową Blank Studio zespół zrealizował już klip do utworu "Waves of Coming Future". Jesień przeminęła ustępując zimie. Valkenrag zagrał do końca 2013 roku serie bardzo dobrze przyjętych koncertów. Zespół poświęcił okres wiosenny 2014 roku na solidne przygotowanie się do planowanej na jesień trasy koncertowej po kraju.
W październiku Valkenrag wspólnie ze Strain ruszyli na podbój polskich grodów i miast gdzie zostali bardzo dobrze przyjęci. Zespół do końca 2014 roku zdążył zagrać u boku takich zespołów jak Taake, Noctem, Valkyrja, Unearthly oraz przedstawicielami rodzimej sceny metalowej Thy Diesese, Devilish Impressions, Saltus, North i wieloma innymi.
Z nastaniem roku 2015 zespół, mając już zmiksowany i zmasterowany materiał, skupił się na dopracowaniu strony graficznej "Twilight of Blood and Flesh" jak i kolejnych koncertach pod patronatem agencji Heart of Rock, co zaowocowało występami w różnych miastach Polski u boku Negura Bunget, Percival Schuttenbach czy Heathen Foray. We wrześniu tegoż roku miała miejsce premiera wyczekiwanego wydawnictwa. Debiutancki longplay ukazał się nakładem wytwórni Art of the Night Productions, a krótko po niej zespół wystąpił na kilku koncertach ze Skálmöld, Cruachan, Skyforger i Ensiferum. Wraz z początkiem listopada Valkenrag udostępnił drugie wideo "Halls of the Brave", promujące jeszcze świeży longplay oraz jednocześnie rozpoczął trasę promującą. Wspólnie z Quo Vadis grupa najechała kilka polskich miast. Tuż przed zakończeniem trasy na początku 2016 roku zespół opuścił dotychczasowy perkusista, co zmusiło Valkenrag do odwołania pozostałych koncertów w ramach "Autumn Ride Tour".
Po miesiącu usilnych poszukiwań w szeregi zespołu trafił Robert znany również z sądnych blastów w Hellspawn. Po kilku miesiącach prób Valkenrag wznowił aktywność koncertową występując m.in. w Czechach oraz na letnich festiwalach na Litwie (KILKIM ŽAIBU), Łotwie (Zobens un Lemmes ) i Polsce (Dark Fest) gdzie miał okazję grać z takimi zespołami, jak Rotting Christ czy Venom. Obecnie Valkenrag przygotowuje się do nagrania drugiego albumu.
Ukryj opis
2017-11-26 19:00
Taco Hemingway - SOLD OUT!!!
Koncert wyprzedany!
Cena: 49,00 Szczegóły
Zapraszamy na premierowy koncert Taco Hemingwaya w ramach trasy promującej nowy materiał.

otwarcie drzwi: 19.00
start koncertu: 20.15

Koncert WYPRZEDANY! Brak możliwości zakupu biletów na bramce

----------------
REZERWACJE MIEJSC SIEDZĄCYCH ;

aby zarezerwować loże (widok sali w dziale: kontakt/o nas), należy wysłać sms na nr +48 602 177 255 (opłata jak za normalny sms wg cennika operatora) i podać:
imię i nazwisko,
ilość osób,
nazwę lub datę koncertu

loże są płatne:
duża loża na 8-10 os - koszt 50 zł
mała loża do 4 os - BRAK! Wszystkie małe loże zostały zarezerwowane. Istnieje możliwość zarezerwowania połowy dużej loży - dla 4 os w cenie 25 zł.
-----------------------------------

Taco Hemingway, właściwie Filip Szcześniak (ur. 29 lipca 1990 w Kairze) ? polski raper oraz autor tekstów. Współpracował m.in. z takimi wykonawcami jak Sokół, Rasmentalism, Małe Miasta oraz Dawid Podsiadło.

W 2016 roku został laureatem Fryderyka w kategorii Album roku hip-hop (za album Umowa o dzieło). 2 listopada 2016 roku premierę miał pierwszy studyjny album artysty pt. Marmur. Płyta zadebiutowała na 3. miejscu polskiej listy przebojów ? OLiS, sprzedając się w ilości ponad 15 tys. egzemplarzy uzyskała status złotej płyty.

Ukryj opis
2017-11-30 19:00
Percival Schuttenbach
Andrzejki z Percivalem
Cena: 35,00 Szczegóły
zapraszamy na Andrzejki z Percivalem - twórcami muzyki do "Wiedźmina" - w wersji elektrycznej , rockowej, metalowej!!!

https://web.facebook.com/PercivalSchuttenbach/
https://www.percivalschuttenbach.art.pl/
https://www.youtube.com/user/percivalschuttenbach

Bilety:
35 zł w przedsprzedaży
45 zł w dniu koncertu
miejsca stojące
-------------------------------
bilety można nabyć przez naszą stronę internetową w dziale KUP BILET, a niebawem także w naszych stałych punktach przedsprzedaży i w naszym klubie.

więcej: http://www.rudeboyclub.pl/Kalendarium/KupBilet

----------------
REZERWACJE MIEJSC SIEDZĄCYCH ;

aby zarezerwować loże (widok sali w dziale: kontakt/o nas), należy wysłać sms na nr +48 602 177 255 (opłata jak za normalny sms wg cennika operatora) i podać:
imię i nazwisko,
ilość osób,
nazwę lub datę koncertu

loże są płatne:
duża loża na 8-10os - koszt 50zł
mała loża do 4os - koszt 20zł
-----------------------------------
Percival Schuttenbach - Pierwsza, i powszechnie uznawana za najlepszą, grupa folk-metalowa w Polsce. Zespół kojarzony przede wszystkim z udziału w soundtracku do ?Wiedźmina 3" (w swojej medievalnej odsłonie), potentat na scenie folk-metalowej i medieval-folkowej w Polsce, twórca ponad 8 albumów. Grupa ma na koncie wiele osiągnięć, w tym koncerty w krajach całej Europy, nagrody na festiwalach folkowych, a także ? jako jeden z niewielu wykonawców w Polsce ? diamentową płytę za współautorstwo muzyki do projektu ?Równonoc" - spektakularnego połączenia hip-hopu ze słowiańskim folkiem. Grupa zagrała ponad 1000 koncertów na wszelkiego rodzaju festiwalach, turniejach i inscenizacjach historycznych, jest twórcą licznych podprojektów związanych z rekonstrukcją historyczną. Percival powstał w 1999 roku, członkowie zespołu pochodzą z Lubina i Legnicy. Ogromne doświadczenie sceniczne, wyjątkowe scenografie, światła, udźwiękowienie, stroje i charakteryzacje to ich znak rozpoznawczy. Dźwięki zespołu w dużym stopniu uświetniają najnowsze wydanie najbardziej eksportowej polskiej gry The Witcher 3 ? Wild Hunt. Percival, obok Marcina Przybyłowicza i Mikołaja Stroińskiego, został uhonorowany statuetką MocArta 2015! Grupa gościła na ekranach TV od Szwecji po Serbię, a ich fankluby można znaleźć w Brazylii i Chinach. Zespół w 2016r. podpisał umowę wydawniczą z Sony Music Poland. Ukryj opis
2017-12-02 19:00
Acid Drinkers
In Thrash We Trust
Cena: 40,00 Szczegóły
Jesień? Czar ruszyć w trasę! Acid Drinkers na scenie podczas jesiennych koncertów czuje się wyśmienicie! W tym roku trasa odbywa się pod szyldem ?In Thrash We Trust?, co zapowiada jazdę bez trzymanki.

W języku angielskim słowo ?thrash? oznacza ?hałaśliwą imprezę?, ?głośne przyjęcie?, czy ?spuszczanie łomotu?. Wydaje się, że definicja słownikowa idealnie oddaje charakter tego, co czeka nas razem z Kwasożłopami podczas koncertów!

Otwarcie: 18.00
Start: 19.00
Bilety: 40 zł - przedsprzedaż / 50 zł - w dniu koncertu
Miejsca stojące
--------------------------------
bilety można będzie nabyć przez naszą stronę internetową w dziale KUP BILET, a także w naszych stałych punktach przedsprzedaży i w naszym klubie.

więcej: http://www.rudeboyclub.pl/Kalendarium/KupBilet

----------------
REZERWACJE MIEJSC SIEDZĄCYCH ;

aby zarezerwować loże (widok sali w dziale: kontakt/o nas), należy wysłać sms na nr +48 602 177 255 (opłata jak za normalny sms wg cennika operatora) i podać:
imię i nazwisko,
ilość osób,
nazwę lub datę koncertu

loże są płatne:
duża loża na 8-10 os - koszt 50 zł
mała loża do 4 os - koszt 20 zł
-----------------------------------

Acid Drinkers (po polsku Kwasożłopy) to zespół rock?n?rollowy założony przy butelce taniego wina w Poznaniu w 1989 r. Pełnoletni, a nawet dojrzały będący w rewelacyjnej formie nieprzerwanie od ponad 28 lat. Panowie psują robotę Kazimierzowi Wielkiemu- zastają miasta murowane, a zostawiają zgruzowane. Objechali Polskę wzdłuż i wszerz grając ponad 1500 koncertów. Wiele z nich dziesiątki tysięcy fanów pamięta do dziś. Na swoim koncie mają 17 płyt, które znacząco wpłynęły na polską scenę muzyczną.

www.acid-drinkers.com
www.facebook.com/AcidDrinkers Ukryj opis
2017-12-07 19:00
Natalia Przybysz
trasa promująca album "Światło nocne"
Cena: 45,00 Szczegóły
Mamy niezwykłą przyjemność zaprosić Was na kolejny koncert organizowany przez Stowarzyszenie Kulturalne SONATA wraz z bielską firmą IMGN.PRO działające wspólnie pod szyldem IMGN.PRO Art Fest KOMBINAT

Tym razem do naszego pięknego miasta sprowadzamy dla Was prawdziwą sceniczną osobowość, artystkę niezwykle utalentowaną. Najmilsi, w ramach trasy promującej album "Światło nocne" w Bielsku-Białej wystąpi Natalia Przybysz!

Bilety:
45 zł w przedsprzedaży
50 zł w dniu koncertu
Miejsca stojące
--------------------------------
bilety można nabyć przez naszą stronę internetową w dziale KUP BILET, a niebawem także w naszych stałych punktach przedsprzedaży i w naszym klubie.

więcej: http://www.rudeboyclub.pl/Kalendarium/KupBilet

----------------
REZERWACJE MIEJSC SIEDZĄCYCH ;

aby zarezerwować loże (widok sali w dziale: kontakt/o nas), należy wysłać sms na nr +48 602 177 255 (opłata jak za normalny sms wg cennika operatora) i podać:
imię i nazwisko,
ilość osób,
nazwę lub datę koncertu

loże są płatne:
duża loża na 8-10 os - koszt 50 zł
mała loża do 4 os - koszt 20 zł
-----------------------------------

"Światło nocne" to już drugi album wyprodukowany przez Jurka Zagórskiego. Obok Zagórskiego, do kompozycji i brzmienia, które jest rozwinięciem i kontynuacją nagrodzonego dwoma Fryderykami "Prądu", przyczynili się również muzycy - stały skład zespołu ? Mateusz Waśkiewicz, Filip Jurczyszyn i Hubert Zemler

Płyta jest pełna osobistych i głębokich przeżyć. Piosenki pozostają jednak otwarte do interpretacji. Album zapowiadają dwa single - "Przez Sen" o którym autorka opowiedziała w głośnym wywiadzie dla Wysokich Obcasów, zabierając w ten sposób głos w debacie dotyczącej praw kobiet w Polsce oraz ?Światło nocne?- piosenka o tym, co widoczne i o tym co ukryte. O balansowaniu na krawędzi bycia sobą i udawania. Celem jest bezpieczeństwo.
Nowa płyta jest bardzo szczera, dosadna i sensualna. Od strony muzycznej zespół pozostaje wierny klasyce rocka i R&B lat ?60 i ?70, jednocześnie znajdując nowe konteksty, siłę i znaczenie grania we współczesności.

telefoniczna rezerwacja biletów pod numerem: 513 726 630 Ukryj opis
2017-12-08 19:00
Lej Mi Pół, Pull The Wire (Punk, Punk Rock)
Cena: 0,00 Szczegóły
Lej Mi Pół rusza w trasę "Wszystkiego Najlepszego Marian Tour"
i jak to ma w zwyczaju trasa tradycyjnie będzie przezajebiście duża i będzie trwała conajmniej 3 lata albo 3 dni, tego nie wiadomo a co wiadomo? Wiadomo, że będzie bardzo pedalsko i chujowo.
Pull The Wire z kolei przyjedzie ze świeżutką płytą "Negatyw" (premiera 30 września 2017), która w swoim zamyśle zaserwuje prawdziwie rock and rollowy miks skrajnych emocji - od dramatu do komedii poprzez śmiech, łzy, agresję, miłość, seks i używki.

Wiecej info wkrótce!
Miejsca stojące
--------------------------------
bilety można bedzie nabyć przez naszą stronę internetową w dziale KUP BILET, a także w naszych stałych punktach przedsprzedaży i w naszym klubie.

więcej: http://www.rudeboyclub.pl/Kalendarium/KupBilet

----------------
REZERWACJE MIEJSC SIEDZĄCYCH ;

aby zarezerwować loże (widok sali w dziale: kontakt/o nas), należy wysłać sms na nr +48 602 177 255 (opłata jak za normalny sms wg cennika operatora) i podać:
imię i nazwisko,
ilość osób,
nazwę lub datę koncertu

loże są płatne:
duża loża na 8-10os - koszt 50zł
mała loża do 4os - koszt 20zł
-----------------------------------
Lej Mi Pół- Są różne zespoły na świecie.
Są takie, które swoją ekspresją wyrażają siebie i takie, które reprezentują jakieś idee.
Czasem sprzeczne, czasem nie, raczej zawsze starają się dążyć do perfekcji wizualno-muzyczno-lirycznej,
ale Lej Mi Pól gra po prostu chujnie. Niepodparta żadnymi ideami,
żadnymi wytycznymi, olbrzymią nieograniczoną chujnie przez duże "CHU".
Co ich wyróżnia np.od Krzysztofa Krafczyka czy muzyczki która otwiera "Barwy Szczęścia"?
Na pierwszy rzut ucha nic. A tak naprawdę jest takie coś, czego inni artyści nie mają.
I nie mowie tu o pedalstwie, chociaż to swoją drogą tez.
Lej Mi Pol to 3 gości, którzy nie maja żadnych zasad.
To znaczy maja zasady, ale nie dość ze słabe, to się ich jeszcze nie trzymają.
Pytacie czemu maja zespól? Oni pytają po chuj się pytacie.
Kto ich słucha zatem?
Hmmm ze znanych osobistości to do LMP przyznaje się publicznie na razie tylko
Leszek Miller i Zenon z Mesznej, ale z czasem,
wielu celebrytów będzie się podpinać pod ich sukces.
Co prawda martwych celebrytów,
ale zawsze to jacyś celebryci.
https://www.facebook.com/ lejmipolbb

Pull The Wire - to zespół z Żyrardowa, grający muzykę, której najbliżej do punk rocka. Ich twórczość i koncerty jest jak wypad z kumplami na piwo. Lirycznie ? bez farmazonów i owijania w bawełne, ale inteligentnie, o sprawach codziennych, ważnych i mniej ważnych. Nie zabraknie też niewybrednych żartów i kuflowego humoru. Muzycznie ? nie wiesz, czy wyzerujesz ostatnią butelkę w Kalifornii, czy w bramie polskiego podwórka rodem z lat 90. To jak, piszesz się na taki wypad?
https://www.youtube.com/watch?v=Tiqx1k40gc4
https://www.youtube.com/watch?v=ao9ha3LtrtI Ukryj opis
2017-12-09 19:00
Polska Wersja
Notabene Tour
Cena: 25,00 Szczegóły
Długo wyczekiwany, pierwszy koncert Polska Wersja w Bielsku-Białej promujący album "Notabene" oraz solowy projekt Jano zatytułowany "Senna Powieka".

Bilety:
25 zł w przedsprzedaży
30 zł w dniu koncertu
miejsca stojące
-------------------------------
bilety można nabyć przez naszą stronę internetową w dziale KUP BILET, a także w naszych stałych punktach przedsprzedaży i w naszym klubie.

więcej: http://www.rudeboyclub.pl/Kalendarium/KupBilet

----------------
REZERWACJE MIEJSC SIEDZĄCYCH ;

aby zarezerwować loże (widok sali w dziale: kontakt/o nas), należy wysłać sms na nr +48 602 177 255 (opłata jak za normalny sms wg cennika operatora) i podać:
imię i nazwisko,
ilość osób,
nazwę lub datę koncertu

loże są płatne:
duża loża na 8-10os - koszt 50zł
mała loża do 4os - koszt 20zł
-----------------------------------
Polska Wersja ? polski zespół hip-hopowy. Powstał w 2012 roku w Warszawie z inicjatywy raperów Jana i Hinola.

Debiutancki album formacji zatytułowany Powrót do przeszłości ukazał się 26 października 2013 roku nakładem wytwórni muzycznej Pro Rec. W ramach promocji do pochodzących z płyty piosenek "Licz na siebie" i "Nie wiem, czy to świat zwariował" zostały zrealizowane teledyski. Rok później grupa gościła na debiutanckiej produkcji, związanego z kolektywem Ciemna Strefa - rapera Nizioła pt. Pretekst w utworze "W razie w". Muzycy wystąpili także w wideoklipie zrealizowanym do tejże piosenki.

Na początku 2015 roku Polska Wersja gościła na mixtape'ie - rapera i producenta muzycznego Małacha zatytułowanym Tempo Mixtape. Raperzy wystąpili w promowanej teledyskiem piosence "Nie chwal dnia...". W listopadzie tego samego roku muzycy wystąpili gościnnie na debiutanckim albumie, znanego z występów w zespole Dixon37 Resta pt. Wiara, nadzieja, miłość w piosence "Nie powiem ci jak żyć". 11 marca 2016 roku do sprzedaży trafił drugi album studyjny zespołu pt. Notabene. Wydawnictwo ukazało się nakładem oficyny District Area. Nagrania promowane teledyskami do utworów "Kombinatoryka" i "To już nie to jest" zadebiutowały na 2. miejscu polskiej listy przebojów - OLiS.
Ukryj opis
2017-12-10 19:00
Closterkeller
Cena: 35,00 Szczegóły
Zapraszamy na koncert w ramach jesiennej trasy koncertowej "Abracadabra Viridian Tour 2017" promujący nowy album Closterkeller -
"VIRIDIAN"!

Godzina otwarcia klubu: 18:00
Start koncertu: 19:00
Bilety: 35 zł - przedsprzedaż, 45 zł - w dniu koncertu
Miejsca stojące
--------------------------------
bilety można bedzie nabyć przez naszą stronę internetową w dziale KUP BILET, a także w naszych stałych punktach przedsprzedaży i w naszym klubie.

więcej: http://www.rudeboyclub.pl/Kalendarium/KupBilet

----------------
REZERWACJE MIEJSC SIEDZĄCYCH ;

aby zarezerwować loże (widok sali w dziale: kontakt/o nas), należy wysłać sms na nr +48 602 177 255 (opłata jak za normalny sms wg cennika operatora) i podać:
imię i nazwisko,
ilość osób,
nazwę lub datę koncertu

loże są płatne:
duża loża na 8-10os - koszt 50zł
mała loża do 4os - koszt 20zł
-----------------------------------
Po sześciu latach od ostatniego krążka ?Bordeaux?, zespół nagrał kolejny, dziesiąty album studyjny. Oficjalna premiera albumu ?VIRIDIAN? odbędzie się 22 września 2017.
Jest to pierwsze studyjne wydawnictwo w nowym, odmłodzonym składzie, gdzie w studio zadebiutował m.in. syn Anji Orthodox , perkusista Adam Najman. Obok nich zespół tworzą: klawiszowiec Michał Rollinger, basista Aleksander Gruszka, oraz nowy, młody gitarzysta Michał Jarominek.
O nowym wydawnictwie liderka zespołu Anja Orthodox mówi ?To kolejna kolorowa płyta tym razem w zieleni, kolorze życia i nadziei. Część utworów na Viridian jest uporządkowaniem przeszłości, a część zupełnie nowych powstałych już w tym odmłodzonym składzie i te są moim zdaniem najlepsze co mnie bardzo cieszy. Przez to płyta jest szalenie zróżnicowana muzycznie od utworów miękkich do mocno rockowych. W tekstach poruszyłam głównie temat walki ognia z wodą gdyż w taki sposób toczyło się moje życie w ostatnich latach ale są też dwa teksty takie społeczno-polityczne oraz klimaty bajkowo-oniryczne czyli też duża różnorodność?.
Część materiału z VIRIDIAN zespół prapremierowo zaprezentował na żywo na ponad dwudziestu koncertach podczas swojej wiosennej trasy koncertowej, gdzie po reakcji fanów można wnioskować, iż nowe utwory, a tym samym zbliżające się wydawnictwo w kolorze zieleni ma już swoich zagorzałych zwolenników.

CLOSTERKELLER to czołowy przedstawiciel nurtu tzw. "klimatycznego" rocka, okrzyknięty mianem kultowej formacji na polskiej scenie muzycznej, którego liderką jest Anja Orthodox - jedna z czołowych, polskich wokalistek rockowych, obdarzona charakterystycznym głosem i charyzmą. Muzyka grupy jest bardzo zróżnicowana; od chorych, zimnofalowych brzmień, poprzez flirt z ciężkim metalem, aż do nieco "zakręconego" pop-rocka, a mocne akcenty stanowią monumentalne gotyckie kompozycje.
Występy na żywo to mieszanka spontanicznego rockowego koncertu oraz podniosłej, poetyckiej, niemalże mistycznej atmosfery (co czyni je podobnymi do koncertów zespołów gotyckich). Perfekcja wykonania, doskonałe kompozycje i aranżacje oraz po prostu piękna muzyka czynią z nich niezapomniane wydarzenia!

https://web.facebook.com/closterkeller/
www.closterkeller.pl Ukryj opis
2017-12-15 19:00
Zielone Żabki, The Analogs, Sedes, The Bastard
Bilety już w sprzedaży!
Cena: 39,00 Szczegóły
Zapraszamy na XXX lecie zespołu Ga-Ga Zielone Żabki
https://web.facebook.com/gagazz/

na którym wystąpią również:
+ The Analogs
https://web.facebook.com/TheAnalogs/
+ SEDES
https://web.facebook.com/sedesband/
+ Prawda
https://web.facebook.com/prawdaband/
+ The Bastard
https://web.facebook.com/The.Bastard.Myslenice/

Bilety: 39 zł przedsprzedaż 50 zł w dniu koncertu
miejsca stojące
--------------------------------
bilety można nabyć przez naszą stronę internetową w dziale KUP BILET, niebawem będą także dostępne w naszych stałych punktach przedsprzedaży i w naszym klubie.

więcej: http://www.rudeboyclub.pl/Kalendarium/KupBilet

----------------
REZERWACJE MIEJSC SIEDZĄCYCH ;

aby zarezerwować loże (widok sali w dziale: kontakt/o nas), należy wysłać sms na nr +48 602 177 255 (opłata jak za normalny sms wg cennika operatora) i podać:
imię i nazwisko,
ilość osób,
nazwę lub datę koncertu

loże są płatne:
duża loża na 8-10os - koszt 50zł
mała loża do 4os - koszt 20zł
-----------------------------------

W 2017 roku zespół Ga-Ga Zielone Żabki celebruje swoje XXX lecie. Z tej okazji grupa zagra serię specjalnych jubileuszowych koncertów, na których większość zagranych piosenek będzie pochodziła z repertuaru legendarnych ZIELONYCH ŻABEK, które powstały we wrześniu 1987 roku. Wiele z tych piosenek nie było granych na żywo od wielu lat. Zapraszamy serdecznie tych którzy pamiętają Jarocin oraz tych których jeszcze wtedy nie było na świecie, bo mimo upływu czasu, tematy poruszane przez zespół są wciąż aktualne a muzyka emanuje pozytywna energią.

The Analogs powstali w 1995 roku w Szczecinie i są obecnie jednym z najprężniej działających zespołów polskiej sceny punk rockowej. Na swoim koncie posiadają kilka płyt, zagrali setki koncertów a takie utwory jak ?Era Techno?, ?Pieśń Aniołów? czy ?Co Warte Jest Życie? zna każdy fan nie tylko punk rocka.
Zapraszamy na koncert!

www.analogs.pl (oficjalna strona internetowa)
www.oldschool.pl (oficjalny sklep zespołu)

SEDES to legendarny wrocławski zespół punk rockowy założony w 1980 roku z inicjatywy Jana "Młodego" Siepieli oraz Adama "Kucharza" Zalewskiego, pochodzących z wrocławskiej dzielnicy Krzyki. Pierwszy skład to: Młody-gitara i wokal, Kucharz-gitara, Kajtek-perkusja, Kufel-bas. Ten ostatni wkrótce opuścił zespół, a funkcję basisty przejął Młody. W tym składzie zespół zaczął się cieszyć coraz większym powodzeniem na wrocławskiej niezależnej scenie. Do historii przeszedł występ Sedesu we wrocławskim parku południowym na lokalnym przeglądzie "Muzyczny Start". Zespół wygrał pierwszą nagrodę (sesja nagraniowa w profesjonalnym studio), a odbierając ją członkowie zespołu wraz z grupą znajomych oddali mocz ze sceny wprost na stolik szanownego jury. W 1985 roku nastąpił rozpad grupy, której drogi rozeszły się w dwie strony. Młody przez chwilę próbował jeszcze utrzymać Sedes w formie przy pomocy Kucharza, co niestety nie sprawdziło się i po kilku miesiącach grupa przestała istnieć a Kajtek i Celej założyli Program 3, formacje początkowo punk rockową a z czasem ewoluującą w stronę bardziej odjechanego i cięższego rockowego grania. W 1991 roku Młody po kilku wcześniejszych nieudanych próbach postanowił reaktywować zespół. Sedes zaczął występować w składzie: Młody-wokal, Rudy-bębny, Para-bas i Wojtek-gitara. W 1993 roku z zespołu odszedł Para i od tamtej pory do dziś zespół funkcjonuje niezmiennie w trzyosobowym tym samym składzie.

PRAWDA to wrocławska formacja Punk Rockowa założona latem 1994 roku przez Skutera i Melona, jako swoista kontynuacja legendarnego na Dolnym Śląsku zespołu Zwłoki, działającego w latach 1980-1983. Zespół włączył do swojego repertuaru jedynie kilka piosenek Zwłok, napisanych przez Skutera. Swój debiutancki materiał, ?Biologia z drugiej strony? Prawda zarejestrowała w grudniu 1994 roku. Przez kilkanaście lat funkcjonowania nagrała cztery regularne albumy, kilka ep-ek, album kompilacyjny i wiele składanek. Działalność zespołu zawieszona w 2009 a reaktywował się jesienią 2016 roku.

THE BASTARD powstali w 2007r. w podkrakowskich Myślenicach.
Muzyka zespołu to melodyjny hc/punk.
Zagrali mnóstwo koncertów w całej Polsce, wystąpili na festiwalach, m.in. Przystanek Woodstock - Woodstock Festival - koncert w Pokojowej Wiosce Kryszny w 2014r. Cieszanów Rock Festiwal scena alternatywna 2013r. Rock na Bagnie 2016r.
Maja na swoim koncie kilka wydawnict płytowych. W tym roku obchodza jubileusz swojego 10-lecia.

Oficjalna strona zespołu: www.bastard.pl
FB: www.facebook.com/The.Bastard.Myslenice/ Ukryj opis
2017-12-18 19:00
Ero, Pono, Hazzidy, Szczur
Koncert przeniesiony!!! Nowy termin podamy wkrótce....
Cena: 25,00 Szczegóły
Z różnych przyczyn losowych jesteśmy zmuszeni przenieść koncert w Bielsku Białej na inny termin. O nowej dacie poinformujemy niebawem.

Osoby, które kupiły bilety dostaną zwrot pieniędzy za pośrednictwem operatora goingapp.pl

--------------

#SzlagierTour rusza w Polskę! Ero, Pono, Hzd/Hazzidy oraz Szczur odwiedzą kilkanaście miast! Za deckami dobrze znany Wam DJ DEF.

Koncertowe połączenie czterech wyjątkowych osobowości, reprezentujących trzy ekipy (JWP, ZIP SKŁAD, DIIL GANG) gwarantuje prawdziwy ogień na scenie! Wszystko w niezwykłej oprawie muzycznej beatmakera Szczura (JWP, PlanetsBeats) , który klasyczny styl połączył z nowoczesnymi brzmieniami

Przy okazji każdego z koncertów przygotowaliśmy kilka niespodzianek, które na bieżąco będziemy ujawniać. Bądźcie czujni!

BILETY dostępne na: https://goingapp.pl/evt/1046628/ero-pono-hazzidy-szczur-szlagiertour-x-bielsko-biala

I pula 25 zł, II pula 30 zł, III pula 35 zł
Miejsca stojące
--------------------------------
Internetowa sprzedaż biletów została zakończona. Bilety można nabyć jeszcze w naszych stałych punktach przedsprzedaży i w naszym klubie. Będą także dostępne w dniu koncertu przed wejściem do klubu.

więcej: http://www.rudeboyclub.pl/Kalendarium/KupBilet

----------------
REZERWACJE MIEJSC SIEDZĄCYCH ;

aby zarezerwować loże (widok sali w dziale: kontakt/o nas), należy wysłać sms na nr +48 602 177 255 (opłata jak za normalny sms wg cennika operatora) i podać:
imię i nazwisko,
ilość osób,
nazwę lub datę koncertu

loże są płatne:
duża loża na 8-10os - koszt 50zł
mała loża do 4os - koszt 20zł
----------------------------------- Ukryj opis
2018-01-13 19:00
TAU
O N tour
Cena: 0,00 Szczegóły
Nowy album, nowe utwory, aranżacje, koncertowy klimat, oprawa muzyczna i wizualna. Wszystko nowe!

Kolejną nowością będzie cykl darmowych, przed koncertowych spotkań z Tau, w trakcie których artysta postara się odpowiedzieć na wszystkie zadane przez Was pytania.

Będzie również okazja by pstryknąć pamiątkowe zdjęcie, zdobyć autograf, kupić album, bilet na koncert czy zaopatrzyć się w odzież Godline.

A wieczorem głośny, energetyczny, pełen mocy i emocji koncert, na którym gościnnie będzie pojawiał się Anatom a za gramofonami Dj Wujaz.

_________________________________________________

DATA: 13 stycznia 2017
OTWARCIE DRZWI: 19:00
START: 20:00
ADRES: Klub RudeBoy, ul. 1 Maja 20
CENA: I pula: 20 zł - tylko online | II pula: 25 zł | 30 zł w dniu koncertu

BILETY DO NABYCIA:
? online: http://bit.ly/2tXoCA8
? RUDEBOY CLUB - wkrótce
? ELPA - wkrótce
? Info punkt - C.H. Sarni Stok Bielsko-Biała w godz. 9.00-21.00 - - wkrótce

_________________________________________________

Spotkanie z TAU:

? info wkrótce ?

_________________________________________________

KONKURS NA SUPPORT!

Jeśli chcesz zagrać support przed TAU, wyślij swoje zgłoszenie na adres: tour@bozonrecords.pl w tytule maila wpisując ?SUPPORT / BIELSKO-BIAŁA?.

W mailu umieść:
1. Swoją ksywę / nazwę
2. Linki do min. 3 utworów
3. Nr kontaktowy

Supporty wybierane będą na zasadzie konkursu. Wybrane linki będą umieszczane na stronie wydarzania a zwycięzcy wyłaniani poprzez głosowanie na FB.
_________________________________________________

Patroni Medialni: Popkiller, HipHopHeadz.pl, Glamrap, Mobilizacja, Portal RapDuma, Magazyn VAIB, Czwórka, Polskie Radio Czwórka, Hip Hop Kultura, koncertomania.pl, Rap News, Hip-Hop.pl Ukryj opis
2018-02-24 19:00
Nocny Kochanek
Cena: 30,00 Szczegóły
Nietuzinkowy Nocny Kochanek zawita ponownie do bielskiego Rudeboy'a aby zaprezentować swój najnowszy album "Zdrajcy Metalu"

Facebook: www.facebook.com/nocnykochanek
WWW: www.nocnykochanek.pl
YouTube: www.youtube.com/c/NocnyKochanek

Bilety: 30 zł przedsprzedaż / 40 zł w dniu koncertu.
miejsca stojące
-------------------------------
bilety można będzie nabyć przez naszą stronę internetową w dziale KUP BILET, a także w naszych stałych punktach przedsprzedaży i w naszym klubie.

więcej: http://www.rudeboyclub.pl/Kalendarium/KupBilet
___________________
BILETY ONLINE JUŻ DOSTĘPNE :)
sklep.nocnykochanek.pl -> zakładka KONCERTY -> Szukamy w kalendarzu swojego wydarzenia :)

----------------
REZERWACJE MIEJSC SIEDZĄCYCH ;

aby zarezerwować loże (widok sali w dziale: kontakt/o nas), należy wysłać sms na nr +48 602 177 255 (opłata jak za normalny sms wg cennika operatora) i podać:
imię i nazwisko,
ilość osób,
nazwę lub datę koncertu

loże są płatne:
duża loża na 8-10os - koszt 50zł
mała loża do 4os - koszt 20zł
-----------------------------------
Nocny Kochanek to jeden z nielicznych polskich zespołów metalowych, który traktuje muzykę oraz teksty z ogromnym dystansem do samych siebie oraz do wizerunku kojarzonego zazwyczaj z klasycznym heavy metalem. Słychać tutaj wyraźne inspiracje takimi zespołami jak: Iron Maiden, Judas Priest, Helloween czy Black Sabbath. Teksty natomiast napisane są z dużym przymrużeniem oka, co nadaje całości niepowtarzalnego, wręcz groteskowego klimatu.

Po sukcesie albumu ?Hewi Metal? czas na drugą płytę! ?Zdrajcy Metalu? to 12 melodyjnych utworów nawiązujących do twórczości klasyków heavy metalu. Teksty ? często dwuznaczne ? napisane są z ogromną dawką dystansu do subkultury metalowej. Ilustrację okładki tak ja w przypadku debiutu wykonał ? Robert Adler. Premiera nowego materiału miała miejsce w piątunio ? 13.01.2017. Płyty na CD oraz Vinylu do nabycia na sklep.nocnykochanek.pl

W jednym z wywiadów wokalista Krzysztof Sokołowski opowiada o powstaniu Nocnego Kochanka w następujący sposób: ?Wszystko wyszło dosyć spontanicznie. Począwszy od jednego utworu nagranego trzy lata temu, na potrzeby produkcji ?Zemsty Faraona?. Ludzie sami oczekiwali od nas wydawania utworów na podobieństwo Minerału, który nagraliśmy jeszcze jako Night Mistress. Stworzyliśmy zatem osobny projekt, będący alter ego naszego matczynego zespołu.? Ukryj opis
2018-09-15 19:00
Kalevala (RU, folk), Grimner (Swe, folk), Othalan (folk), Vorgrum (folk), Cronica (folk)
Cena: 45,00 Szczegóły
Prawdziwa uczta dla fanów folk metalu! Na Rudeboy'owej scenie wystąpią: rosyjska Kalevala, Szwedzki Grimner, Othalan z Katowic/Gliwic, Vorgrum, oraz Cronica z Jaworzna.

KALEVALA - Nagryanuli (OFFICIAL MUSIC VIDEO)
https://www.youtube.com/watch?v=6CJ09qlsU6c
KALEVALA - Son-Reka (OFFICIAL MUSIC VIDEO)
https://www.youtube.com/watch?v=2nMb1kYEf-k
KALEVALA - Luchshuyu Spoyu Vam Pesnu (OFFICIAL MUSIC VIDEO)
https://www.youtube.com/watch?v=NxwEiRfsz2E
KALEVALA - Snezhniy Dom (OFFICIAL MUSIC VIDEO)
https://www.youtube.com/watch?v=406zYOM5Nt0

Grimner - Eldhjärta (Official Video)
https://www.youtube.com/watch?v=jPkZsDInseQ

Othalan - Czarnobóg
https://www.youtube.com/watch?v=FvmMTKLzNPg

Vorgrum - Last Will (OFFICIAL VIDEO)
https://www.youtube.com/watch?v=2QBc_Gn87OA

Cronica - Wilk
https://www.youtube.com/watch?v=Lw8Ut68Z4yA

Bilety:
45 zł w przedsprzedaży
55 zł w dniu koncertu
miejsca stojące
------------------------------
bilety można będzie nabyć przez naszą stronę internetową w dziale KUP BILET, a także w naszych stałych punktach przedsprzedaży i w naszym klubie.

więcej: http://www.rudeboyclub.pl/Kalendarium/KupBilet

----------------
REZERWACJE MIEJSC SIEDZĄCYCH ;

aby zarezerwować loże (widok sali w dziale: kontakt/o nas), należy wysłać sms na nr +48 602 177 255 (opłata jak za normalny sms wg cennika operatora) i podać:
imię i nazwisko,
ilość osób,
nazwę lub datę koncertu

loże są płatne:
duża loża na 8-10os - koszt 50zł
mała loża do 4os - koszt 20zł
-----------------------------------
Kalevala to jeden z liderów rosyjskiej sceny folkmetalowej. Założona późną wiosną 2007 roku przez Ksenię Markevich i Nikitę Andrianova. Ponownie wyruszają na podbój Europy by dzielić się ze słuchaczami swoją muzyką.
Wstrząsający, głęboki i emocjonalny kobiecy wokal Kseni, skomplikowane i melodyjne partie gitar, przyprawione wieloma ludowymi instrumentami to oblicze zespołu.
Kalevala opowiada historie oparte na legendach różnych narodów żyjących w Rosji - Marianów słowiańskich, Karelian, Kozaków. Teksty, często bardzo osobiste wiersze wokalistki, Ksenii poruszają serca wielu słuchaczy...

Grimner - Pochodzący z północy Szwedzki Grimner nie przestaje zadziwiać gdziekolwiek się pojawi. Włączając do swojej melodyjnej ale też agresywnej muzyki instrumenty folkowe takie jak flety czy mandola, oraz teksty nawiązujące do nordyckich bogów oraz upadłych wojowników byli w stanie zjednać sobie wiele fanów najróżniejszych rodzajów metalu. Rozpocząwszy swą podróż, w 2008 roku, po dziś dzień nie przestają podbijać kraj za krajem oraz miasto za miastem bombardując swoim nietypowym i bardzo mocnym brzmieniem.

Othalan - Grają przede wszystkim folk metal, można jednak u nich odnaleźć elementy rapu i metalu symfonicznego. Inspiracje czerpią z polskiej muzyki ludowej, muzyki dawnej, staroskandynawskiej ? i nie tylko. Jako że inspiruje ich m.in. muzyka nordycka, przyjęli nazwę skandynawskiej runy Othalan. W pełnym składzie grają z sobą od roku, lecz na pewno prędko nie skończą!

Vorgrum - To Argentyński pagan metalowy zespół. Zaczął swoją działalność końcem 2009 roku. Po wielu zmianach w formacji, która została niedokończona w pewnym momencie, Olek Shulezhko i Folter Bearhunter pozostali jedynymi członkami zespołu, później Kryz dołączył do nich na wokalu. Zespół nagrał EP ''The Awakening''. W 2014 roku po wielu koncertach zespół wszedł do studia, aby nagrać LP "Last Domain"

Cronica - zespół folk metalowy założony w 2014 roku. Ich muzyka nie krąży jednak wyłącznie wokół jednego gatunku: folku. Jest swoistą mieszanką różnych stylów charakteryzujących poszczególne regiony. Cronica to siedem osób wnoszących do zespołu swoje indywidualne odczucie folkloru przez co muzyka, którą tworzą nie jest sztampowa i zestawia ze sobą często bardzo różnorodne odmiany melodii wywodzących się z tradycji ludowych. Zespół łączy ciężkie gitarowe brzmienia z instrumentami oddającymi klimat średniowiecznych ballad, żeglarskich pieśni, powieści, podań, legend i innych utworów ludowych. Nazwa została zaczerpnięta z utworów dziejopisarskich, charakterystycznych dla średniowiecza, a jej doskonałym odzwierciedleniem jest tematyka piosenek. Ukryj opis